Cumhurbaşkanı Erdoğan, 26 yeni fabrikanın açılışına katıldıAnkara 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde 26 yeni fabrikanın açılışını yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Salgının başından beri battık diyerek millete karamsarlık pompalayanlara en güzel cevaptır.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde 26 yeni fabrika ve altyapıların açılış töreninde konuştu.

Sözlerine yatırımlarda bulunan sanayicilere teşekkür ederek başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılacak yeni fabrikaların Türkiye’nin gücünü ve potansiyelini gösterdiğini söyledi.

Salgının başından bu yana karamsar bir atmosfer çizmeye çalışanlar hakkında da konuşan Erdoğan, açılan yeni fabrikaları işaret ederek, “Bittik, battık diyerek millete karamsarlık pompalayan felaket tellallarına verilmiş en güzel cevaptır.” ifadesini kullandı.

Son olarak Türkiye’nin kapasitesini ve sanayi gücünü görmek isteyenlerin açılan fabrikaları ziyaret etmesi gerektiğini de belirten Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

“Yatırımlar için sanayicilerimizin her birine teşekkür ediyorum. Bu üretim tesisleri ülkemizin gücünü ve potansiyelini göstermenin yanında, salgının başından beri yandık, bittik, battık diyerek millete karamsarlık pompalayan felaket tellallarına verilmiş en güzel cevaptır. Türkiye kendi ülkelerine yabancıların gözünden bakan, özgüven yoksunu kifayetsizlere rağmen ekonomide, üretimde, tarımda, ticarette başarı çıtasını her geçen gün daha yükseğe taşımaktadır. Türkiye’nin kapasitesini, Türk sanayisinin gücünü görmek isteyenleri gelip burayı ziyaret etmeye davet ediyorum.

İhracat ve sanayi başta olmak üzere tüm temel verileri Türk ekonomisindeki tarihi değişimi ortaya koyuyor. Dünya ekonomisinin yüzde 3 küçüldüğü 2020’de biz yüzde 1.8 büyüme kaydettik. G20 arasında 2. sırada yer aldık. 2021 ilk çeyreğinde yüzde 7’lik büyümeyi yakaladık, ikinci çeyreği de ciddi bir büyüme ile kapatacağız. Sanayi üretimi tarafından özellikle güzel haberler alıyoruz.”

Ayrıntılar gelecek…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir