Facebook, sanal evren için 10 bin kişi işe alacakFacebook, insanların ortak sanal alanlarda varolabilecekleri ve iletişim kurabilecekleri yeni metaverse adlı sanal dünyanın oluşturulması için 10 bin kişi istihdam edecek.


Facebook, sanal evren için 10 bin kişi işe alacak

Facebook, insanların ortak sanal alanlarda varolabilecekleri ve iletişim kurabilecekleri yeni geliştirilmekte olan metaverse adlı sanal dünyanın oluşumunu desteklemek için Avrupa Birliği genelinde gelecek beş yılda 10 bin kişi istihdam etmeyi planlıyor.

Facebook’un Avrupa’daki istihdamını artırma planı, şirketin patronu Mark Zuckerberg’in son aylarda sinyalini verdiği “metaverse” ürününü hayata geçirmek için attığı önemli bir adım.

50 MİLYON DOLARLIK BÜTÇE

“Fortnite” oyununun üreticisi Epic Games ve Roblox Corp’un erkenden destek verdikleri metaverse projesinin geliştirilmesi için Facebook, eylülde 50 milyon dolar bütçe ayırmıştı

ABD’li şirket, sanal gerçeklik üzerine kurgulanan uzaktan çalışma uygulamasının test sürümünü daha önce başlatmıştı.

Bu uygulama kullanıcıların yine şirkete ait Oculus Quest 2 adlı sanal gerçeklik başlıkları takmalarını gerektiriyor.

Facebook açıklamasında, “Yeni istihdama yönelik yatırım, Avrupa’daki teknoloji endüstrisinin gücüne ve teknoloji yeteneğinin potansiyeline olan güvenin göstergesidir. Avrupa, Facebook için çok son derece önemlidir.” dedi.

Facebook, sanal evren için 10 bin kişi işe alacak #1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir