Giresun’da aşı olacağı gün koronavirüs teşhisi konulan kadın: PişmanımTirebolu ilçesinde koronavirüse yakalana bir vatandaş, “Herkes aşısını olsun. Ben aşı olsaydım hastalığım belki de daha hafif geçecekti” dedi.


Giresun'da aşı olacağı gün koronavirüs teşhisi konulan kadın: Pişmanım

Giresun’da koronavirüse yakalanan bir vatandaş, bu zamana kadar aşı olmakta geç kaldığını söyleyerek pişmanlığını dile getirdi.

Tirebolu ilçesinde yaşayan Gülendar Topkara, eşi ile Kovid-19’a karşı aşı yaptırmak üzere randevu aldı.

Giresun da aşı olacağı gün koronavirüs teşhisi konulan kadın: Pişmanım #1

TESTİ POZİTİF ÇIKINCA, TEDAVİYE ALDILAR

Aşı günü geldiğinde rahatsızlanan Topkara’nın başvurduğu Tirebolu Devlet Hastanesi’nde yapılan Kovid-19 test sonucu pozitif çıktı. Hastanede tedavisine başlanan Topkara, 2 gün sonra durumunun ağırlaşması üzerine Sağlık Bakanlığı Giresun Üniversitesi Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Yoğun bakımda 11, normal serviste ise bir gün kalan Topkara, sağlığına kavuşmasıyla taburcu edildi. Gülendar Topkara, Kovid-19 aşısı olmak için hastaneye gideceği gün vücudunda ağrılar ve kırgınlık hissettiğini söyledi.

Giresun da aşı olacağı gün koronavirüs teşhisi konulan kadın: Pişmanım #2

“KEŞKE DAHA ÖNCE AŞI OLSAYDIM”

Testinin sonucunun pozitif olduğunu öğrendiğini belirten Topkara, aşı yaptıracağı gün hastalığa yakalanmasının kendisini daha çok üzdüğünü söyledi. Topkara, ihmalkarlıktan aşılanmayı geciktiğini ifade ederek, “Eşimle aşı için randevu aldık, o gün ‘Kovid-19’a yakalanmışsın’ dediler. Eşimde hastalık yoktu, çocuklarımda yoktu, sadece bende vardı. Bir iki ay aşıyı geciktirdim. Keşke daha önce aşı olsaydım, aşı olacağım gün de hasta oldum. Çok zor bir hastalık, çok zor süreçlerden geçtim. Belim, başım, her yerim ağrıdı, tansiyonum çıktı, şekerim çok yükseldi, çok zor günler geçirdim. Yoğun bakıma girdim, tedavim devam etti.” dedi.

Giresun da aşı olacağı gün koronavirüs teşhisi konulan kadın: Pişmanım #3

“AŞI ÇOK ÖNEMLİ, HERKES AŞISINI OLSUN”

Topkara, herkese aşı olmaları çağrısında bulunarak, “İlla da aşı olsunlar, aşı çok önemli. Ben aşı olmadım ve çok kötü süreçlerden geçtim. ‘Aşı olmayın.’ diyenler var, bu da yanlış bir şey. Herkes aşısını olsun. Ben aşı olsaydım hastalığım belki de daha hafif geçecekti, bu kadar da ileri derecede rahatsızlık yaşamayacaktım.” diye aktardı.

Tedavisi için hastanede canla başla çalışan sağlık çalışanlarına teşekkür eden Topkara, “Hemşireler ve doktorlar benim için gece gündüz kapıda beklediler, onlara çok teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun.” diye konuştu.

Giresun’da aşı olacağı gün koronavirüs teşhisi konulan kadın: Pişmanım VİDEO

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir