Kırıkkale’de koronalı aile trenden indirildiAnkara’dan Doğu Ekspres treni ile Sivas’a giden aile, Kırıkkale’de temaslı oldukları öğrenilince, trenden indirilerek, karantina altına alındılar.


Kırıkkale'de koronalı aile trenden indirildi

Doğu Ekspres treni ile yolculuk yapmak isteyen aile trende öğrendikleri şokla neye uğradığına şaşırdı.

Kırıkkale Valiliği koordinesinde, denetimler 24 saat esasına göre yapılıyor.

Pozitif vaka sayılarındaki artışın önüne geçebilmek için karantina ihlali yapan riskli gruptaki kişiler karantinaya alınıyor.

Denetimlerde ve yapılan ihbarlar sonucunda da her geçen gün yurtta karantinaya alınan kişi sayısı artıyor.

YOLCULUK ESNASINDA TESPİT EDİLDİ

Koronavirüs temaslısı olan bir aile ise bu kez trende yakalandı. Doğu Ekspresi treni ile Ankara’dan, Sivas’a yolculuk yaptığı sırada Kovid-19 temaslısı oldukları tespit edildi. Kırıkkale garında indirilen aile, gece yarısı şoka uğradı.

Kaçak duruma düşmemek için de 112 Acil Çağrı Merkezi’nden yardım istedi.
Yapılan ihbarla İl Salgın Denetim Merkezi’nden ekip sevk edildi.

Kırıkkale de koronalı aile trenden indirildi #1

4 BİN 50’ŞER LİRA PARA CEZASINA UĞRADILAR

Filyasyon ekiplerince yapılan HES kodu kontrolünde anne C.D. (40), baba M.D. (46) ve çocukları M.D’nin (18) izlenimlerinin devam ettiği anlaşıldı.

Karantina ihlali yapan aileye 4 bin 50’şer lira idari para cezası uygulandı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı bir yurtta da karantinaya alındılar.

Kırıkkale de koronalı aile trenden indirildi #2

“KIRIKKALE’DE İNDİRDİLER”

Filyasyon ekiplerine durumu anlatan M.D. (18), 2 gün önce Ankara’ya trenle geldiklerini belirterek, “Ben 18’inde tren bileti aldım. Sonra işlemlerim bitti benim. Telefonlarımız kapalı sadece annemin ki açık. Trende bizim biletlerimiz iptal oldu. Neden olduğunu sorduğumuzda HES koduyla ilgili bir problem var dediler. Ondan sonra temaslı olduğumuzu öğreniyoruz. Ankara’da bindik, Kırıkkale’de indirdiler. Sonra biz yanlış bir işlem yapmayalım diye kaçak olarak bir yere gitmeyelim diye tren garından biz 112’yi aradık” ifadesini kullandı.

Kırıkkale’de koronalı aile trenden indirildi VİDEO


Kırıkkale de koronalı aile trenden indirildi #3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir